Το κυκλακι
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το κυκλακι

Για να μιλαμε αυστηρα μεταξυ μας και στα γρηγορα.


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Προορισμοι

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Προορισμοι Empty Προορισμοι Τρι Οκτ 22, 2013 6:27 am

dimos

dimos

Μια που ο Γιωργος θελει ορισμους, εγω εφτιαξα θεμα για προορισμους, για την περιπτωση που καποιος θελει να γραψει ταξιδιωτικες εντυπωσεις, η να προτεινει μια διαλεξη, μια παρασταση ή κατι τετοιο.

Λογικο δεν ειναι;

2Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Τρι Οκτ 22, 2013 6:31 am

gorgonofon



Κι αυτό επίσης είναι μια καλή ιδέα!
Ταξίδια στα μπουρδέλα είναι διαδρομή;
Μέσα στο σπίτι, πάνεται για ταξίδι; Ο Παντελής πάντως το έκανε...

3Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Τετ Οκτ 23, 2013 7:33 am

dimos

dimos

Very Happy Very Happy Very Happy 

Κερχανατζηηης ... (κερχανας ειναι το μπουρδελο στα τουρκικα, κερχανατζης ειναι ο ασωτος).
Να μαθαινουμε και καμια λεξη εδω Smile
Υπενθυμιζω το κουρμπατσι Smile

4Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Τετ Οκτ 23, 2013 7:51 am

gorgonofon



βλέπω, ξεκινάς με πολύ χρήσιμες λέξεις. Μπουρδελιάρης, κνούτο.. Για να θεωρηθώ λοιπόν κι εγώ της παρέας βάζω κι εγώ τη γνωστή από τον Γκαίτε λέξη: Πρωκτοφαντασμοσκόπος

5Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Τετ Οκτ 23, 2013 8:11 am

dimos

dimos

Χαχαχαχα

Βγαινω τωρα, εχω αλλον προορισμο Smile

6Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Τετ Οκτ 23, 2013 8:17 am

gorgonofon



οκ, byeee, thanks

7Προορισμοι Empty Επιδιώκοντας το Θέσφατον ! Πεμ Οκτ 24, 2013 12:16 am

gorgonofon



Επειδή η ανταλλαγή των μηνυμάτων μου με τον Δήμο έχει τη μορφή συνομιλίας και μάλιστα επιζητεί την πολλαπλή διακεκομένη προσφορά προτάσεων από πολλούς, 3 ερωτήσεις:
1 Ένας διάλογος χωρίς ιδιαίτερο νόημα μπρορεί να απαλειφθεί, έστω και περιστασιακά (διότι καταλαμβάνει πολύ οπτικό πεδίο); [αν και, η ύπαρξή του βέβαια δημιουργεί αίσθημα ζεστασιάς]
2 Εάν τώρα συζητούμε στο θέμα "ορισμοί", πχ για την ταυτότητα, και καταλήγουμε σε 2 αρκετά καλούς ορισμούς-θέσφατα, που θέλουμε να τους κρατήσουμε ...πώς γίνεται; Δηλ πως θα είναι διακριτοί-ξεχωριστοί, και προσιτοί απτον υπόλοιπο διάλογο;
3 Εάν χωράει πχ μία εικόνα επιτρέπεται να την φορτώσουμε -αν είναι περιορισμένη η χωρητικότητα;

8Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 12:34 am

saidonas



Kαλημερα σας
Ειμαι οΣαιδονας οαρπαχτομπουτης και σας φιλω στη μουρη.

9Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 12:48 am

dimos

dimos

Καλωσοριζουμε τον saidonaw αρπαχτομπουτη
Φιλια δεν δεχομαστε φαινεται επικινδυνος

@gorgonofon

1. Μπορουμε να διαγραφουμε επιμερους μηνυματα ή και ενα ολοκληρο θεμα. Τα δικα μας μηνυματα μπορουμε να τα αλλαξουμε (επιλεγουμε επεξεργασια) ή και να τα διαγραψουμε. Ο admin μπορει να διαγραφει ή να πειραζει και των αλλονωνε.
Εδω δεν εχει νοημα να διαγραψω τιποτε, γιατι ολο το θεμα ειναι για πλακα. Φυσικα, και στα σοβαρα θεματα μπορει να παρεισφρυει μια ανταλλαγη μηνυματων πλακουλας, και τοτε μπορουμε αν θελουμε να τα σβησουμε (αν ειναι πολλα και χανεται η ενοτητα του σοβαρου διαλογου), η να τα κρατησουμε για να διατηρει την ζωντανια του το θεμα.

2. Κι εδω εχουμε αρκετες λυσεις. Μπορουμε ενα θεμα, οπου ας πουμε γραψαμε ενδιαφεροντα πραγματα να το κανουμε να εμφανιζεται πανω πανω στη λιστα θεματων ωστε ναναι ευκολα προσβασιμο. Μπορουμε να αποχωριζουμε καποια μηνυματα απ τα υπολοιπα και να τα θεωρουμε νεο θεμα, το οποιο μαλιστα αν θελουμε να κλειδωνουμε ωστε να μη μπορει κανεις να προσθεσει τιποτε.

3. Μπορουμε να ανεβαζουμε φωτογραφιες και βιντεο, δεν νομιζω οτι θα συναντησεις προβλημα χωρητικοτητας. Δεν τοχω ψαξει αρκετα, αν συναντησουμε προβλημα θα το αντιμετωπισουμε ad hoc.

Ελπιζω να απαντησα Smile

10Προορισμοι Empty kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk Πεμ Οκτ 24, 2013 1:11 am

gorgonofon



Ευχαριστώ για την απάντηση, το 2 (ξεχώρισμα) μου φαίνεται λιγάκι αόριστο, τέλος πάντων κάπως θα γίνεται...
χαιρετώ τον saidonaw αλλα με αρπαχτομπόύτηδες μόνο ελληνορωμαική! όχι "παιδικά" ή πλατωνικά!...

11Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 4:25 am

saidonas



Του δωσανε δυο μαχαιριες, τον πατησε το τραινο, ομορφη πουν η λειβαδια χωρις καμμια αιτια.

12Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 4:26 am

dimos

dimos

Εννοειτε οτι σας μαχαιρωσαμε ως αρπαχτομπουτη κ. saidonaw ?
Και που να δειτε τι εχετε να τραβηξετε αν συνεχισετε αυτα τα κερχανατζηδικα, θα πεσει κουρμπατσι Smile

13Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 4:27 am

dimos

dimos

Επι τη ευκαιρια, το νημα λεγεται προορισμοι Smile
Για καθαρη πλακουλα προτεινω να μετακομισουμε στο "Διασκεδαστηριον" Smile

14Προορισμοι Empty Δοκιμή Πεμ Οκτ 24, 2013 10:33 am

gorgonofon



φαίνεται ότι έλαχεν ο κλήρος στο προορισμοί ως πρώτο χώρο υποδοχής να γίνονται λιγες δοκιμές. Να μία ακόμα :

Δεν πέτυχε. τσίμπησα μια φωτογραφία απ το word αλλά δεν εμφανίστηκε paste. Θέλει ειδικό χειρισμό. Twisted Evil 

15Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 12:55 pm

saidonas



Νομιζω, οτι παρασυρθηκα λιγακι λογω αιφνιδιας ευχαριστησης,που μπορω να τα λεω μαζι σας,με αυτο τον τροπο, και οχι δια ζωσης οπως συνηθως. Οκευ Στοπ. Θα χρειαστω λιγη βοηθεια να μπω στο πνευμα, της καταστασης νοιωθω πως κατι δεν εχω καταλαβει ως προς την διαχειρηση του χωρου σε σχεση με τον τροπο που πρεπει να κινουμαι.

16Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 1:30 pm

gorgonofon



τώρα σε είδα Said. Εάν απλά θέλεις να ακολουθήσεις, όπου βλέπεις διάλογο που τυχόν σε ενδιαφέρει τικάρησε το κουμπί "απαντήστε στο θέμα" και γράφε στο πινακίδιο που θα εμφανιστεί κάτω, και πάτα "Αποστολή".

17Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 1:38 pm

gorgonofon



Εγώ πριν έκανα και το εξής. πάτησα "νεο θέμα" και στην πινακίδα κάτω έβαλα τίτλο κι έγραψα κείμενο : αυτό που προτείνω. Επειδή είμουνα ήδη σε κάποια ενότητα το νέο θέμα μου μπήκε σαν νεα υποδιαίρεση σε αυτή την ενότητα.

Να ελέγχεις κάθε τόσο το μενού του καλωσόρισες και το notifications δίπλα του, μήπως σου έρχεται μήνυμα.

Δέν ξέρω άν υπάρχει τρόπος να καταλαβαίνει κανείς ότι είναι κι άλλος στο φόρουμ ταυτόχρόνα με μια ευκρινή ειδοποίηση ή κάποιο βομβητή.

18Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Πεμ Οκτ 24, 2013 1:59 pm

dimos

dimos

@said (τελικα μου φαινεται πως θα σε λεω σαιντ και δια ζωσης λολολ)
οση βοηθεια χρειαστεις Smile

@gorgo
δεν ξερω αν εχει τετοια δυνατοτητα, θα το δω, αλλα στην πρωτη σελιδα κατω κατω εχει ποια μελη ειναι παροντα Smile

19Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Παρ Οκτ 25, 2013 1:07 am

gorgonofon



ευχαριστώ Δ, αλλά ειλικρινα θα προτιμούσα κάτι ηχητικό ή κατι σαν pop up.
Για τον Said θα σου εξηγήσω με μήνυμα.

20Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Παρ Οκτ 25, 2013 5:17 am

dimos

dimos

Τα ηχητικα μηνυματα δεν συνηθιζεται να χρησιμοποιουνται γιατι σκεψου τι θα γινοταν αν το φορουμακι ειχε 2000 μελη εκ των οποιων πχ 100 ηταν φιλοι σου και μπαινοβγαινανε Smile

Εχεις ομως στο toolbar απανω δεξια τα notifications, οπου ειδοποιεισαι μεταξυ αλλων και για την εισοδο καποιου (φιλου) στο φορουμ. Αν πας στο "επεξεργασια του προφιλ μου" απ το διπλανο μενουδακι που θα σου βγει οταν πατησεις το "καλως ορισες gorgo", μπορεις μετα να μπεις στην καρτελλα notifications, να αφαιρεσεις ολα τα αλλα notification και να κρατησεις αυτο. Επομενως μολις βλεπεις notification θα καταλαβαινεις οτι καποιος φιλος μπηκε Smile

21Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Παρ Οκτ 25, 2013 5:41 am

gorgonofon



later

22Προορισμοι Empty Απ: Προορισμοι Σαβ Οκτ 26, 2013 3:54 am

saidonas



Παρατηρησα την αλλαγη του w σε ς, ευχαριστω δημο.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης